Kreatywne zajęcia

„SENSORKI – podróże sensoryczne”

to dodatkowe zajęcia dla naszych dzieci, ukierunkowane na rozwój wszystkich zmysłów dziecka, polisensoryczne doświadczanie oraz twórcze myślenie. SENSORKI to program ogólnorozwojowy dla wszystkich dzieci.

ZMYSŁ SŁUCHU
będziemy doskonalić poprzez dźwięki naturalnych instrumentów etnicznych (np. bęben afrykański, kalimba, kij deszczowy) Dzieci przejdą podróż po ekscytujących obszarach muzykoterapii integralnej, której  ideą jest wielosensoryczne doświadczanie i odkrywanie brzmienia, wibracji, nowych struktur oraz ciała i przestrzeni.

ZMYSŁ DOTYKU
pobudzimy poprzez twórcze malowanie, doświadczanie różnych faktur głównie materiałów pochodzenia naturalnego oraz kreatywną zabawę z różnymi formami plastycznymi (glina, masy, pianki, piaski, ziarna itd.)

ZMYSŁ WZROKU
uaktywnimy poprzez wprowadzenie różnych bodźców wizualnych, poszerzających pole widzenie, spostrzegawczość i pamięć wzrokową.

ZMYSŁ WĘCHU I SMAKU
pobudzimy wykorzystując bodźce zapachowe, naturalne olejki działające aktywizująco lub wyciszająco na układ nerwowy dzieci.